Vinárstvo od roku 2008

Vinárstvo bolo založené pod ochrannou známkou „Víno Karpatia“ v roku 2008.

Podobne ako vinič, ktorý rastie z malej sadenice na dospelý a plodný ker, aj naše vinárstvo postupne rástlo. Stalo sa nielen výrobcom vína, ale aj veľkoobchodným partnerom mnohých vinárstiev, ktorým dodáva nielen víno, ale aj hrozno.

Naša filozofia

Vyrábame víno, ktoré si môže vychutnať každý. Chceme, aby sa naše víno ľahko pilo, bolo pre zákazníka pochopiteľné, zábavné a neubíjajúce. Naše vína sú ľahké a svieže, plné ovocných tónov s príjemnou harmóniou chutí a vôní.

Vinice, kde sa pestuje hrozno pre naše vinárstvo

Vinice, z ktorých spracúvame hrozno pre naše vinárstvo, sa nachádzajú v rôznych regiónoch. V okolí kráľovského mesta Modra pestujeme vinič na pôdach so žulovým podložím. V regiónoch východného Slovenska sú vinice vysadené na pôdach sopečného pôvodu a na južnom Slovensku je to na úrodných sprašových pôdach.

Plocha viníc, na ktorých pestujeme hrozno pre naše vinárstvo, sa blíži k cca 200 hektárom.

V týchto viniciach monitorujeme kvalitu a produkciu hrozna. Okrem toho nakupujeme hrozno a víno aj od iných producentov. Naše vinárstvo má tiež aktivity v oblasti vinohradníctva a vinárstva v južných častiach Maďarska. Časť našich predávaných vín pochádza z tohto regiónu.

Technológie

Spracovanie hrozna a výroba vína prebieha modernou technológiou v nerezových nádobách s regulovaným chladiacim zariadením, pod vedením našich skúsených technológov. Kvalita jednotlivých postupov výroby vína je neustále kontrolovaná v našom vlastnom vinárskom laboratóriu.

  • Sv. Valentín

  • Vianočný punč, varené víno a atmosféra zimy

  • Burčiak, obľúbený nápoj v období babieho leta